Archiwum

Srebrny jubileusz Redakcji Ekumenicznej TVP

Ks. Halina Radacz – prelegentka


20 marca 2023 r. warszawski oddział PTEw gościł ks. Halinę Radacz. Tematem spotkania była działalność Redakcji Ekumenicznej TVP. Ks. Halina Radacz oddelegowana została przez władze Kościoła E-A do tworzącej się redakcji od początku jej istnienia. Przez wiele lat była zastępcą kierownika redakcji, a przez ostatnie dwa lata kierowała nią.

W pierwszej części spotkania ks. Halina Radacz zaprezentowała film „Srebrny jubileusz”, w którym przedstawiono 25 lat pracy redakcji, osoby tworzące tę redakcję, jej pracowników i współpracowników, którzy byli autorami reportaży, programów, transmitowali nabożeństwa, przeprowadzali wywiady itp. Na filmie pokazano, jak ta redakcja się tworzyła, jak panowała w niej atmosfera przyjaźni i wzajemnego szacunku.

Po pokazie filmu wywiązała się dyskusja – zwracano uwagę, że poprzez audycje telewizyjne przedstawiano widzowi różne wyznania mniejszościowe w Polsce. Emitowane programy pozwalały poznać inne Kościoły poza własna parafią, działalność charytatywną czy edukacyjną w różnych ośrodkach. Transmisja ważnych, czasem historycznych wydarzeń pozwalała w nich uczestniczyć tym, którzy nie mogli być osobiście na nich obecni.

* * *

Następne spotkanie zaplanowano 17 kwietnia. O dwustuletniej działalności Szpitala Ewangelickie w 80. rocznicę jego zburzenia opowie Aldona Karska.

* * *

Tekst: Aldona Karska, zdjęcia: Adam Wróbel

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>