Archiwum

XVIII Forum Ewangelickie: Wisła, 14-16 września 2012

W dniach 14-16 września 2012 roku w Wiśle odbędzie się XVIII Forum Ewangelickie organizowane przez miejscową Parafię Ewangelicko-Augsburską oraz Polskie Towarzystwo Ewangelickie. „Rządy autorytetów a kondycja demokracji w Kościołach ewangelickich” to temat pierwszego dnia obrad, natomiast kolejny dzień poświęcony będzie pamięci ks. bp. Juliusza Bursche.

Już podczas II Forum prof. dr hab. Ewa Chojecka zauważyła, że nasze „spotkania są wartością samą w sobie. Stwarzają niepowtarzalną okazję wymiany myśli, wzajemnego spotkania… Każde z tych spotkań zaowocuje tym cenniej, im więcej trudnych pytań postawimy i im więcej przyjaźni się zawiąże”. Organizatorzy mają nadzieję, że tak właśnie będzie i serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w Forum.

Do pobrania:
program (PDF, 660 kB)
druk zgłoszenia (PDF, 95 kB)

Konferencja w Wiśle o wiślańskich ewangelikach w Ostojićevie (9 października 2010 r.)

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle, Polskie Towarzystwo Ewangelickie Oddział w Wiśle oraz Wiślańskie Centrum Kultury zapraszają na konferencję pod honorowym patronatem prof. dr. hab. Jerzego Buzka – przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, „Wiślanie we wsi Ostojićevo (Banat, Serbia). Historia – język – kultura”, w dniu 9 października 2010 roku o godz. 15.00 w sali Domu Zborowego im. ks. bp. A. Wantuły. Czytaj dalej »

Zaproszenie do Wisły na konferencję poświęconą bibliotece Jana Śniegonia

Parafia Ewangelicko-Augsburska, Polskie Towarzystwo Ewangelickie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im J. Śniegonia w Wiśle zapraszają na konferencję pt. „Książka i szkoła w Wiśle w XIX wieku. 150 lat biblioteki Jana Śniegonia”, dnia 26 września 2009 r. o godz. 9.00 w sali Domu Zborowego im. ks. bp. A. Wantuły.

Zaproszenie do Wisły

Polskie Towarzystwo Ewangelickie oddział w Wiśle serdecznie zaprasza na prelekcję Danuty Szczypki pt. Droga kamizelkorza spod Baraniej Góry na stanowisko c.k. radcy dworu – rzecz o Janie Bujaku. Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2009 r. o godz. 18.00 w sali Domu Zborowego. Czytaj dalej »