Archiwum

Ks. Pavlo Shvarts online – spotkanie z luterańskim biskupem z Ukrainy: Katowice, 19 kwietnia


Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego w Katowicach zaprasza na spotkanie „Ewangelicy w Ukrainie”, którego gościem będzie ks. bp Pavlo Shvarts – zwierzchnik ukraińskich luteran, wraz z żoną.

Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej w Katowicach, ale biskup będzie gościł u nas online. W spotkaniu można będzie wziąć udział w sali albo online poprzez platformę Zoom, korzystając z linku:

https://luteranie-pl.zoom.us/j/4638549019?pwd=V1BCTzMwcCtyak9nU0c1T2tVRGJqQT09

Spotkanie odbędzie się we wtorek 19 kwietnia 2022 r. o godz. 17, w sali parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach przy ul. Warszawskiej 18.

Serdecznie zapraszamy!

Ks. bp Pavlo Shvarts (Pawlo Szwarc, ukr. Павло Миколайович Шварц; ur. w 1982 r. w Łuckun a Wołyniu) – ukraiński duchowny luterański, od 2019 r. biskup Niemieckiego Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Ukrainy (DELKU). W 2011 r. ukończył studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, po czym odbywał praktykę w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP. Brał też udział w cyklu kształcenia Szkoły Biblijnej przy Centrum Misji i Ewangelizacji. W 2012 r. ordynowany na duchownego i mianowany pastorem parafii ewangelickich w Charkowie i Krzemieńczuku. Od 2017 r. prezes Diakonii Ukraińskiej. W 2018 r. został mianowany przez Synod tymczasowym zwierzchnikiem Kościoła, a w 2019 wybrany biskupem Kościoła na 5-letnią kadencję.

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>