Archiwum

Ewangelicy w Malezji

19 marca 2019 r. odbyło się spotkanie Oddziału PTEw w Łodzi, podczas którego dr Zbigniew Gruszka przedstawił prezentację „Ewangelicy w Malezji”.

Malezja jest krajem w Azji Południowo-Wschodniej, położonym na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo. Z ludnością 28 mln mieszkańców zajmuje powierzchnię nieco większą od powierzchni Polski. Jest krajem z dominującym islamem (ponad 60%). Na drugim miejscu znajdują się buddyści (blisko 20%). Wyznania chrześcijańskiego jest blisko 10% mieszkańców, w tym ponad milion to protestanci różnych denominacji. Tygiel religijny nie stanowi znacznej przeszkody w swobodnym uprawnianiu praktyk religijnych. Literatura religijna może być adresowana jedynie do nie-muzułmanów.

Omawiając obecność różnych wyznań chrześcijańskich w Malezji autor wykładu skoncentrował się na opisie zaobserwowanych praktyk religijnych luteran – w wystąpieniu zaprezentował dane statystyczne, fotografie oraz nagrania audiowizualne ze swojego pobytu w Malezji w sierpniu 2018 r.

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>