Archiwum

Heinrich Schulz-Beuthen – kompozytor-ewangelik z Bytomia: Katowice

Przepraszamy Państwa za zmianę terminu, która nastąpiła z przyczyn niezależnych od organizatorów ani od prelegentki. O nowym terminie poinformujemy natychmiast po uzgodnieniu go z prelegentką.

Oddział PTEw w Katowicach zaprasza na spotkanie z dr Joanną Lusek z Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Prelegentka przedstawi sylwetkę wybitnego kompozytora-ewangelika z Bytomia: „Heinrich Schulz-Beuthen. W 180. rocznicę urodzin kompozytora”. W programie m.in. projekcja krótkiego filmu.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 kwietnia 2018 r. o godz. 17 w sali Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach, ul. Warszawska 18. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Heinrich Schulz-Beuthen (1838-1915) – artysta, który przyszedł na świat w 1838 r. w Bytomiu, był przez całe życie mentalnie i emocjonalnie związany z miastem lat dziecinnych. Dorastał w rodzinie o tradycjach aptekarskich – dziadek prowadził aptekę w Bytomiu, ojciec w Mysłowicach. On sam wybrał jednak inną drogę – świat dźwięków zawładnął nim całkowicie. Skomponował ponad 130 utworów muzycznych, a jego twórczość łączy dziś kulturowo cztery państwa – Polskę, Niemcy, Austrię i Szwajcarię.

Dr Joanna Lusek – pracuje w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu jako kustosz dyplomowany, kierownik Działu Historii, historyk i pedagog. Jest m.in. autorką książki „Heinrich Schulz-Beuthen (1838-1915). Życie – twórczość – inspiracje” (Bytom 2015).

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>