
W dniu wczorajszym z pracy w redakcji czasopisma PTEw zrezygnowała większość składu: Romuald Długosz (red. nacz.), Grzegorz Olek, ks. Karol Długosz oraz Jagoda Grudzień (korekta). Głównym powodem ich odejścia były istotne zmiany w życiu prywatnym i zawodowym członków redakcji uniemożliwiające im dalsze nieetatowe, nieodpłatne zaangażowanie na rzecz „Słowa i Myśli”. Ponadto uciążliwe okazało się niedopracowanie ram działania redakcji, np. brak przejrzystego budżetu, co znacząco utrudniało planowanie i pracę redakcji.
Odchodzący po czterech latach członkowie redakcji „Słowa i Myśli”, dziękując za wspólny czas zadeklarowali, że dokończą pracę nad ostatnim numerem czasopisma znajdującym się aktualnie na etapie składu, by nowa redakcja, która obecnie jest w trakcie wyłaniania przez Zarząd Główny PTEw, co zakończy się w kwietniu, mogła płynnie przejąć swoje obowiązki.
Romku,
Dziękuję Ci, że podjąłeś się tej tak niewdzięcznej i żmudnej pracy w trudnym dla pisma okresie i przez kilka lat ją ciągnąłeś. Ważne, że „Słowo i Myśl” ciągle jest i że jest nadzieja, że będzie się rozwijać. Bo już wiem, że zadeklarowałeś pomoc przy nowej edycji pisma.
Pozdrawiam,
Jan Szturc
Jagodo, Grzegorzu, Karolu i Janku!
Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję Wam za naszą kilkuletnią pracę przy redagowaniu „Słowa i Myśli”.
Panu Grzegorzowi Machłajowi dziękuję za poruszająco ciekawe projekty graficzne okładek pisma.
Dla mnie były to lata pouczających doświadczeń i wrażeń. Dziękuję.
Uważam dziś, że mimo oschłości tego świata – było warto!
Życzę Wam Bożego prowadzenia, gdziekolwiek jesteście i cokolwiek dziś tworzycie.
Romuald Długosz