Archiwum

Spotkanie z ks. Henrykiem Czemborem w Bielsku: 17 września

Oddział PTEw w Bielsku zaprasza na spotkanie z ks. dr. Henrykiem Czemborem – autorem wielu książek, wierszy i artykułów.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 września 2015 r. o godz. 17 w sali parafialnej w Bielsku (przy pl. ks. M. Lutra). Serdecznie zapraszamy!

Ks. dr Henryk Czembor urodził się w 1941 r. w Pszczynie. W latach 1959-1963 studiował teologie ewangelicką w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. W 1963 r. został ordynowany na duchownego w swoim macierzystym kościele w Pszczynie. Po ordynacji był wikariuszem w Łodzi jednocześnie dojeżdżając na nabożeństwa do Tomaszowa Mazowieckiego. W 1966 r. został mianowany administratorem parafii w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie od 1970 r. był proboszczem. W 1983 r. mianowano go administratorem parafii w Ustroniu, gdzie później został proboszczem i pełnił ten urząd aż do przejścia na emeryturę. Był członkiem najwyższych władz Kościoła w Polsce: członkiem Synodu Kościoła, radcą Rady Synodalnej i radcą Konsystorza. W okresie 1964-1970 studiował historię na Uniwersytecie Łódzkim. W 1977 r. otrzymał w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie tytuł doktora teologii z dziedziny historii Kościoła. Do 1997 r. był tam wykładowcą historii Kościoła. Ks. Henryk Czembor napisał i wydał wiele książek: zbiorów kazań, felietonów, wierszy, tzw. literatury budującej oraz opracowań historycznych.

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>