Archiwum

Spotkanie PTEw w Koszalinie: „Do Kościoła przez media”

15 grudnia 2013 r. w Centrum Luterańskim Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koszalinie miało miejsce spotkanie dyskusyjne zorganizowane przez PTEw Oddział w Koszalinie pt. „Do Kościoła przez media”. Asumptem do spotkania była refleksja na temat roli i obecności Kościołów mniejszościowych funkcjonujących na terenie Koszalina. Zastanawiano się nad rożnymi możliwościami i formami współpracy na linii media – Kościoły.

Prelegentkami były przedstawicielki lokalnych mediów: Anna Rawska – Radio Koszalin, Ewa Marczak – tygodnik „Miasto” oraz Maja Ignasiak – TV MAX, które mówiły o współpracy różnych wyznań z lokalnymi mediami, jak i o planach wspólnych inicjatyw. Powstała także propozycja, aby przed Świętami Wielkiej Nocy duchowni oraz wierni propagowali akcję Jałmużna Wielkopostna poprzez zorganizowanie wspólnej konferencji, która będzie miała wymiar ekumeniczny.

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>