Archiwum

O ks. dr. Alfredzie Jaguckim: Cieszyn, 11 kwietnia


Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie zaprasza wszystkich na spotkanie pt. „Ks. dr Alfred Jagucki. Prelekcję przedstawi ks. Jan Badura.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 11 kwietnia 2024 r. o godz. 15 w sali w budynku Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie przy placu Kościelnym 6. Serdecznie zapraszamy!


Ks. dr Alfred Jagucki (1914-2004) – polski duchowny luterański, autor literatury religijnej i teologicznej. Ordynowany na duchownego w 1938 r. W 1945 r. podjął pracę duszpasterską na Mazurach, gdzie był proboszczem w Sorkwitach, później Szczytnie, a w latach 1959-1963 seniorem (zwierzchnikiem) diecezji mazurskiej. Wskutek szykan służby bezpieczeństwa PRL przeniósł się na Śląsk Cieszyński, gdzie w 1963 r. objął probostwo parafii ewangelickiej w Cieszynie. Od 1967 był równocześnie duszpasterzem Diakonatu Eben-Ezer w Dzięgielowie i kierował tam Domem Opieki „Emaus”. W 1984 r. przeszedł na emeryturę. Zaliczał się do liderów ruchu ewangelizacyjno-misyjnego w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce, był członkiem Synodu Kościoła i Rady Synodalnej. Uzyskał stopień doktora teologii ewangelickiej.

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>