Archiwum

Marzec w jaworzańskim PTEw: spotkanie z ks. Markiem Uglorzem

Ks. dr hab. Marek J. Uglorz


Gościem spotkania 4 marca 2024 r. był ks. dr hab. Marek Jerzy Uglorz, który przedstawił wstęp oraz pierwszą część tematu „Biblijny portret mężczyzny”. Prelegent w bardzo ciekawy i oryginalny sposób przekazał w oparciu o Biblię wiedzę o człowieczeństwie, gdyż Biblia nie stroni od tego tematu.

Musimy robić wszystko, by być wolnymi, gdyż tylko wtedy – niezależni od rodziny, rodu, wspólnoty, organizacji, możemy budować właściwe relacje z Bogiem i zdać się na jego prowadzenie. Najpierw każdy z nas się rodzi i wychowuje w domu rodzinnym, i bardzo ważne jest, by chłopcy wcześnie przechodzili od wpływu matki pod opiekę ojca i uczyli się samodzielności, odpowiedzialności, wiary w siebie i wierności Bogu. Przykładem tego są biblijny Abraham, Izaak, Noe, czy Jan Chrzciciel. Będzie to tematem drugiej części spotkania, która odbędzie się 8 kwietnia 2024 r.

Ponadto na tym samym spotkaniu we wstępnej części zaprezentowali się kandydaci do władz samorządowych w wyborach 7 kwietnia br. W spotkaniu uczestniczyli: Katarzyna Twardzik z Cisownicy i Marcin Szarek z Bielska-Białej, startujący z list KO do sejmiku Województwa Śląskiego oraz Ewa Cholewik – dyr. szkoły nr 1 z Jaworza startująca do Rady Powiatu Bielskiego.


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, radosnego świętowania Wielkiej Nocy, dużo zdrowia, radości i Bożego Błogosławieństwa życzy wszystkim czytelnikom Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego w Jaworzu.


Tekst: Danuta Kubala, zdjęcia: Mariusz Fender

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>