Archiwum

Recenzja „Słowa i Myśli”, nr 1/2022


We wrześniu 2022 r. ukazał się kolejny numer czasopisma PTEw „Słowo i Myśl”. Temat wiodący numeru brzmi „Globalnie – lokalnie”. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją 1. numeru z 2022 r., a także z samym czasopismem, które od 2018 r. wydawane jest wyłącznie w postaci elektronicznej.

Pobierz: recenzję autorstwa dr Anety M. Sokół (Biblioteka Śląska).

Z recenzji: Nowy numer (138. w ciągłej numeracji) SIM można polecić wszystkim, dla których tematyka konfesyjna wydaje się istotna i bliska. To jednocześnie ważne, że na łamach periodyku przedstawione został temat ŚFL, która swoje 13. zgromadzenie ogólne postanowiła zorganizować w polskim mieście, Królewskim Grodzie, w którego murach luteranie pojawili się już w czasach Reformacji, również obecnie posiadając swoją siedzibę przy ul. Grodzkiej w krakowskim kościele św. Marcina. Można dodać, że przygotowania do tego szczególnego wydarzenia już się rozpoczęły, przy zaangażowaniu wielu podmiotów kościelnych, osób oraz parafii. Na pewno warto przy tej okazji pogłębić swoją wiedzę dotyczącą Kościołów luterańskich połączonych wspólną misją w świecie i współpracą na wielu polach wspólnej aktywności. Na przeciwległym biegunie autorzy odsłaniają przed nami różnorodne karty z lokalnej, rodzimej przeszłości, jak i teraźniejszości konfesji. Zaproszeni do współpracy badacze, pasjonaci oraz duchowni zapraszają nas w podróż tropem swoich poszukiwań, naukowych wędrówek i refleksji. Periodyk, jak zwykle, jest bogato ilustrowany, kolorowe zdjęcia towarzyszą poszczególnym artykułom, dodatkowo na samym końcu znajdziemy fotografie z życia parafii w Lesznie.

Przeczytaj także: aktualny numer „Słowo i Myśl” na blogu: slowoimysl-blog.pl.

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>