Archiwum

Prace porządkowe na cmentarzu ewangelickim w Gdańsku-Ujeścisku

30 października, w piękną, słoneczną, jesienną sobotę, z inicjatywy Gdańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego, członkowie, sympatycy oraz przyjaciele Towarzystwa uczestniczyli w sprzątaniu cmentarza ewangelickiego w Gdańsku-Ujeścisko.

Cmentarzem, założonym w 1648 r., a nieczynnym od 1961 r., od kilku lat z własnej inicjatywy opiekuje się Aleksandra Wieliczko, która organizuje grupy wolontariuszy i układa się z lokalnymi władzami.

Spotkanie na stopniach nieistniejącej już kaplicy rozpoczął ks. biskup Marcin Hinz modlitwą zakończoną Aaronowym błogosławieństwem. W pewnym momencie było nas ponad 20 osób. Załadowaliśmy dwie spore ciężarówki opadłych liści, na mocno już zniszczonych grobach posadziliśmy białe chryzantemy, zapaliliśmy znicze.

Księdzu biskupowi oraz wszystkim, którzy poświęcili swój czas oraz pilnie i z entuzjazmem pracowali, a także tym, którzy nam kibicowali, składamy serdeczne podziękowania.
Tekst: Bolesław Borzycki, zdjęcia: Dominika Gzowska
Więcej na:

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>