Archiwum

Styczeń 2020 roku w jaworzańskim Oddziale PTEw

Pierwsze w tym roku spotkanie w jaworzańskim Oddziale PTEw odbyło się 13 stycznia 2020 r. Po powitaniu przez prezesa PTEw nastąpiła chwila ciszy dla uczczenia postaci śp. księdza Ryszarda Janika z okazji 90. urodzin. Roman Rucki odczytał napisany przez siebie na tę okazję okolicznościowy wiersz.

Następnie gość, ks. Jan Badura przedstawił temat związany z hasłem roku 2020: „Wolność chrześcijańska – wprowadzenie do tematyki roku 2020”. Prelegent wykład swój prowadził w oparciu o traktat Marcina Lutra „O wolności chrześcijańskiej” z 1520 r.

Ks. Jan Badura - prelegent

Na początku swojego dzieła Marcin Luter napisał, że „Chrześcijanin jest całkowicie wolnym panem wszystkich rzeczy, nikomu nie podległym”. Świadczy to o tym, iż prawdziwa wolność polega na całkowitym zawierzeniu Chrystusowi, w wierze w zbawcze ocalenie na krzyżu oraz na tym, że chrześcijanin zawsze trzyma się Słowa Bożego.

Dla zainteresowanych tematem: został on szczegółowo przedstawiony w „Kalendarzu Ewangelickim 2020” na stronach 138-147 oraz w „Zwiastunie Ewangelickim” nr 1 z 2020 r. na stronie 10.Tekst: Danuta Kubala, zdjęcia: Ryszard Stanclik

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>