Archiwum

Grudzień 2019 roku w jaworzańskim Oddziale PTEw


Spotkanie w PTEw w Jaworzu, które odbyło się 9 grudnia 2019 r., miało charakter wieczoru adwentowo-opłatkowego.

Od lewej: prezes Oddziału Lepolod Kłoda, proboszcz ks. Władysław Wantulok i ks. Andrzej Mendrok z małżonką

W rodzinnej atmosferze zbliżających się Świąt Godowych, przy ustrojonych świątecznie stołach, wysłuchano rozważania adwentowego wygłoszonego przez ks. Władysława Wantuloka, natomiast prezes Leopold Kłoda za pomocą prezentacji multimedialnej przypomniał najważniejsze wydarzenia związane z wyjazdem członków Oddziału do Poznania na obchody 100-lecia działalności PTEw w dniach 5-6 października br. oraz naszym udziałem w uroczystym nabożeństwie z okazji 35-lecia działalności Oddziału w Jaworzu w dniu 20 października.

Maryla Pieszka - prelegentka

Następnie Maryla Pieszka na podstawie zdjęć Ryszarda Stanclika w niezwykle emocjonalny i interesujący sposób przedstawiła relację z wycieczki do Izraela pięciu osób z naszego Oddziału. Wycieczka odbyła się na przełomie października i listopada br., a zorganizował ją oddział krakowski PTEw. Prelekcję rozpoczęła od wiersza „Pozdrowienia z dalekiej ojczyzny Chrystusa”, następnie opowiedziała o przyjeździe na lotnisko do Balic w Krakowie, opóźnionym o 3 godziny wylocie samolotu, lądowaniu w Tel Awiwie, zwiedzaniu Hajfy, Nazaretu, Betlejem, Jerozolimy i kąpieli w Morzu Martwym.

Ks. Andrzej Mendrok - prelegent

Na zakończenie nasz gość ks. Andrzej Mendrok podzielił się wspomnieniami z przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w czasie swojej posługi duszpasterskiej. Opowiadał jak będąc przez 36 lat proboszczem parafii w Koninie, pokonywał nieraz dziesiątki kilometrów dziennie by spotkać się z parafianami w filiałach w Kole, Sompolnie lub Zagórowie. Wiązało się to czasem z różnymi, nieprzewidywanymi wydarzeniami jak awaria samochodu, zaspy, nieprzejezdne drogi.

Nastrój świąteczny spotkania utrwaliły pieśni adwentowe śpiewane przez uczestników, życzenia świąteczne złożone między innymi przez kuratora Parafii oraz łamanie się opłatkiem.

20 grudnia 2019 r. członkowie PTEw uczestniczyli w adwentowym spotkaniu ekumenicznym zorganizowanym w tym roku przez Akcję Katolicką przy kościele rzymskokatolickim w Jaworzu.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia najserdeczniejsze życzenia cudownych świąt, rodzinnego ciepła i wielkiej radości oraz szczęśliwego Nowego 2020 Roku wszystkim Czytelnikom z całego serca składa Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego w Jaworzu.


Tekst: Danuta Kubala, zdjęcia: Ryszard Stanclik

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>