Archiwum

Oddziały PTEw z Koszalina i Bielska zasadzily jabłonkę w Ogrodzie Reformacji przy parafii ewangelickiej w Salmopolu

21 kwietnia 2014 r. to dzień pierwszego wydarzenia będącego dowodem rozwijającej się współpracy dwóch oddziałów PTEw z Koszalina i Bielska-Białej. Tego dnia przedstawiciele tych oddziałów spotkali się w parafii ewangelickiej w Salmopolu, u ks. proboszcza Jana Byrta, aby zasadzić drzewko w Ogrodzie Reformacji. W wyniku propozycji, aby zasadzić drzewko owocowe, prezesi oddziałów podjęli decyzję, aby była to jabłonka.

Ks. Jan Byrt

Ks. Jan Byrt po przywitaniu zapoznał nas z historią oraz celem powstania Ogrodu Reformacji. Przekazał nam także, że nasze drzewko jest pierwszym zasadzonym przez PTEw oraz pierwszym zasadzonym w tym roku. W nawiązaniu do jabłonki ks. Byrt przypomniał słowa ks. dr. M. Lutra, który na pytanie: co by zrobił, gdyby następnego dnia miał być koniec świata – odpowiedział, że zasadziłby jabłonkę. Była to dla nas interesująca wiadomość.

Drzewko zostało przez nas skojarzone z symbolem współpracy naszych oddziałów z północy i południa kraju. Wydarzenie to może zachęcać, inspirować do rozwoju współpracy pomiędzy oddalonymi oddziałami. Po zasadzeniu drzewka, co pokazujemy na zdjęciach, odbyło się na parafii wspólne, interesujące spotkanie, za które serdecznie dziękujemy ks. Byrtowi.

Przedstawicielami Oddziałów byli:
– Oddział koszaliński – prezes oddziału Aleksandra Obracaj i wiceprezes Romuald Długosz.
– Oddział bielski – prezes oddziału Ligia Jasiok, skarbnik Andrzej Mikler i członek zarządu Janusz Obracaj.

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>