Archiwum

Głos w dyskusji o kwartalniku „Słowo i Myśl”

„Słowo i Myśl” to kwartalnik społeczno-kulturalny PTEw, który po jednorocznej przerwie został reaktywowany w 2012 roku. Było to i jest bardzo cenne czasopismo, a jego największym novum jest sposób doboru treści.

Teksty poruszają tematykę szeroko rozumianej tożsamości ewangelickiej, dzięki czemu możemy (szczególnie młodsze pokolenie) zastanowić się i zrozumieć, jak funkcjonujemy obecnie my, ewangelicy, w zmienionych warunkach życia, świadomi nowych wyzwań. Co dzisiaj ma do zaproponowania polskiemu społeczeństwu ewangelicyzm w całej swojej różnorodności? Czy jesteśmy zapatrzeni w naszą przeszłość uznaną za chlubną, a może coś więcej? Kwartalnik zawsze wypełniony jest różnorodnymi tematycznie, bardzo ciekawymi artykułami, na bazie których można rozwijać swoją wiedzę, poglądy, a nawet ogólny poziom.

Bardzo cenną propozycją nowej Redakcji jest zaproszenie do wspólnego poszukiwania, tworzenia, poprzez nadsyłanie własnych wypowiedzi, tak abyśmy mogli w szerszym zakresie rozpoznać nasze potrzeby, pragnienia – by efekt końcowy pisma był naszym wspólnym dziełem. Powinniśmy więc pisać poruszając różne zagadnienia, którymi jesteśmy zainteresowani, na których nam zależy, jak również o tym, co dotyczy naszej działalności. Jednak, niestety, prawie nie piszemy, a zarazem domagamy się udostępnienia większej przestrzeni w kwartalniku dla spraw PTEw.

Dążąc do zwiększenia liczby czytelników kwartalnika w oddziałach PTEw nie obniżajmy poziomu wydawnictwa, bo oceniając ogólnie jest ono na odpowiednim poziomie – jest to pismo dla wszystkich. Doceniajmy możliwości stworzone przez nasze pismo, bo powinno nam zależeć na nim myśląc także o naszych następcach. Bądźmy więc wsparciem dla Redakcji choćby przejawiając swoje zainteresowanie nim, na przykład proponując tematy, które nas interesują.

Krytyka zbyt wysokiego poziomu artykułów, która pojawiła się u niektórych czytelników, nie pochodzi od ogółu. Nie jest ona trafna, gdyż na ogół ocena „Słowa i Myśli” jest pozytywna i nie można uogólniać jednostkowych krytycznych opinii. Mając więc swoje oczekiwania odnośnie pisma i oczekując na ich realizację, skorzystajmy z zaproszenia Redakcji, która bardzo zmieniła kształt kwartalnika „Słowo i Myśl”. Jako towarzystwo, według statutu społeczno-kulturalne, wspierajmy jego Redakcję!

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>