Archiwum

Ks. bp Mieczysław Cieślar nie żyje

Śp. ks. bp Mieczysław Cieślar

Śp. ks. bp Mieczysław Cieślar

W wypadku samochodowym zginął ks. bp Mieczysław Cieślar – biskup Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i zastępca biskupa Kościoła, wykładowca akademicki Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, proboszcz parafii w Łodzi oraz prezes Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego.

Wypadek zdarzył się w nocy z 18 na 19 kwietnia, gdy wracał z Warszawy z nabożeństwa odprawianego w II parafii warszawskiej, zastępując tragicznie zmarłego ks. Adama Pilcha, który jako pełniący obowiązki naczelnego kapelana ewangelickiego WP znalazł się wśród ofiar tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Śp. ks. bp Mieczysław Cieślar (1950-2010) urodził się w Cieszynie i wychowywał w Wiśle. Ordynowany w 1973 r. był wikariuszem, a potem proboszczem w Pabianicach. W 1996 r. został wybrany proboszczem w Łodzi, i w tym samym roku został biskupem Diecezji Warszawskiej Kościoła. Od 2001 r. był również zastępcą zwierzchnika – biskupa Kościoła. W 2009 r. został wybrany prezesem Oddziału w PTEw w Łodzi. Pogrzeb odbędzie się w Łodzi, w piątek 23 kwietnia.

Bliższe informacje:
Informacja o wypadku w serwisie TVN24.
Biogram w serwisie Luteranie.pl.
Informacja o pogrzebie na serwisie Luteranie.pl.

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>