
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego (PTEw) podjął się przygotowania i wydania książki o roboczym tytule „Z dziejów Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego 1919-2019”. W skład zespołu autorskiego weszli: Iwona Czajka, Aneta Sokół, ks. Karol Długosz, Józef Król i Jan Szturc. Chodzi o książkę, która przedstawi dzieje naszego Towarzystwa, w szczególności od 1983 r., gdy powstały pierwsze Oddziały, ale także te wcześniejsze. Książka ukaże się w 2019 r. na 100-lecie naszej działalności.
W związku z tym zwracamy się z gorąca prośbą do wszystkich, którzy dysponują jakimikolwiek materiałami i pamiątkami. Chodzi na przykład o:
- fotografie,
- dokumenty (listy),
- wycinki prasowe,
- czy także osobiste wspomnienia lub informacje, choćby bardzo krótkie,
- wszelkie inne ślady działalności PTEw.
Jesteśmy także bardzo zainteresowani rozmowami z osobami, które mogą coś opowiedzieć o swoich wspomnieniach czy refleksjach na temat PTEw. Prosimy o kontakt na adres ptew@ptew.org.pl.
Gwarantujemy, że:
- zwrócimy wszystkie przesłane nam materiały (o ile nie będą opatrzone deklaracją, że zostały przekazane do archiwum PTEw),
- w przypadku wykorzystanych materiałów zostanie podana w książce imienna informacja o ich pochodzeniu (o ile nie będzie zastrzeżenia o nieujawnianu tego faktu),
- osoby, które dostarcza nam wykorzystane informacje, otrzymają bezpłatne egzemplarze książki.
Prosimy o kontakt na adres e-mailowy ptew@ptew.org.pl, ewentualnie przesyłkę pocztową na adres PTEw: ul. Warszawska 18, 40-006 Katowice.
Zespół autorski
Odpowiedz