Archiwum

Karol Długosz ordynowany duchownym – Żory, 6 września 2014 r.

Ks. Karol Długosz

Ks. Karol Długosz dzisiaj został ordynowany na duchownego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Jest to wydarzenie znaczące także dla Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego, gdyż nowy duchowny był i jest aktywnym członkiem i działaczem PTEw.

W rodzinnym Koszalinie ks. Karol Długosz założył Oddział PTEw, którego był przez kilka lat prezesem. Od 2012 r. pracując już jako praktykant parafii luterańskich w Żorach i Warszowicach, również tutaj był współinicjatorem powstania nowego Oddziału PTEw. Zarazem jest aktywny w redakcji czasopisma „Słowo i Myśl”. Po ordynacji ks. Karol Długosz pozostanie jako wikariusz w parafiach, w których dotychczas pracował.

Ordynacja odbyła się w kościele Zbawiciela w Żorach na Górnym Śląsku. Drugim duchownym ordynowanym tego dnia jest ks. Oskar Wild pochodzący ze Słupska. Aktu ordynacji dokonał biskup Kościoła, ks. Jerzy Samiec.

Przyjmij, drogi Karolu, od przyjaciół w PTEw gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego oraz wielu osiągnięć w Twojej pracy w Kościele oraz w działalności społecznej!

Zdjęcia: Andrzej Żabka

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>