Archiwum

Wspólne spotkanie Oddziałów PTEw w Koszalinie i Poznaniu

Urszula Baranowska

W dniach 24-25 maja 2014 r. z inicjatywy Aleksandry Obracaj – prezes koszalińskiego oddziału PTEw, członkowie Towarzystwa z Koszalina gościli w poznańskim Oddziale. Spotkanie miało na celu nawiązanie bliższych kontaktów między naszymi oddziałami.

W sobotę zostaliśmy zaproszeni na koncert organowy inaugurujący VIII Wiosnę Muzyczną u Luteranów w kościele Łaski Bożej w Poznaniu, a następnie zwiedzaliśmy stare miasto śladami luteranizmu. W niedzielę uczestniczyliśmy w nabożeństwie, a potem odbyło się spotkanie z członkami poznańskiego Oddziału PTEw oraz parafianami.

Podczas tego spotkania prezes PTEw w Koszalinie Aleksandra Obracaj wystąpiła z prelekcją pt. „Tendencja desakralizacji bryły architektonicznej kościołów na przełomie XX i XXI wieku” z ciekawymi przykładami architektury kościołów ze świata przedstawionymi na zdjęciach. Natomiast Urszula Baranowska opowiedziała o historii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koszalinie i o utworzeniu oddziału PTEw w warunkach diaspory. Spotkanie zakończyło się ożywioną rozmową na temat losów ewangelików w czasach powojennych i przyczyn powstającej na terenach powojennej Polski diaspory ewangelickiej. Dziękujemy za miły i dobrze spędzony czas.

Tekst Aleksandra Obracaj, fot. Michał Jadwiszczok

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>