Archiwum

Recenzja książki Kamila Basińskiego o pieśni „Ty, który miliony gwiazd zapaliłeś”


Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki Kamila Basińskiego pt. „Ty, który miliony gwiazd zapaliłeś”, poświęconej popularnej duńskiej pieśni luterańskiej pod tym samym tytułem. Książka została wydana w 2022 r. przez Wydawnictwo „Autor Chrzestny”.

Pobierz recenzję autorstwa dr Anety M. Sokół (Biblioteka Śląska).

Ze strony Wydawcy: „Ty, ktόry miliony gwiazd zapaliłeś” to duńska pieśń pietystyczna, która na Kamilu Basińskim, autorze m.in. „Marcina Lutra myśli (nie)znane” i realizatorze bloga projektluter.blogspot.com wywarła ogromne wrażenie. Doprowadził on do przetłumaczenia pieśni na język polski, a także napisał tę książkę mającą na celu popularyzację pieśni. Obok analizy pieśni bogato – ale w prostych słowach – zilustrowany jest kontekst jej powstania. Dzięki temu czytelnik może zapoznać się z kluczowymi elementami teologii ewangelickiej oraz z ich praktycznymi realizacjami w Kościołach ewangelicko-luterańskich w Danii i w Polsce.

Zob. stronę Wydawnictwa „Autor Chrzestny”

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>